Gabinet

Sprzęt najwyższej jakości

Jesteśmy wyposażenie w sprzęt nowoczesny, najwyższej jakości, co przekłada się na uzyskiwane bardzo dokładne wyniki pomiarowe.
Fabryka okularów Bytów

Autorefraktometria i keratometria

Autorefraktometria to inaczej komputerowe badanie wzroku, które również jest wykonywane podczas wizyty w naszym gabinecie. Natomiast keratometria polega na badaniu mocy i krzywizny rogówki. Wykonywana jest ona przy doborze soczewek kontaktowych oraz w przypadkach gdzie podejrzewa się stożek rogówki lub inne schorzenia rogówki.
Fabryka okularów Bytów

Foropter

Badanie wykonujemy również przy użyciu foroptera- czyli sprzętu który przykładamy przed oczy pacjenta i zdalnie zmieniamy w nim soczewki. W ten sposób można precyzyjniej i dokładniej zbadać pacjenta. Pacjent ma możliwość szybkiego porównania różnych szkiełek, które zmieniamy przy użyciu jednego klikniecia. Jest to metoda która nie wymaga zbyt bliskiego kontaktu z pacjentem, tak jak jest to przy zmienianiu szkiełek w tradycyjnej oprawie próbnej.
Fabryka okularów Bytów

Kaseta próbna

Dla osób które wolą pozostać przy tradycyjnym badaniu na oprawie próbnej w którą wkładane są soczewki okularowe przewidzieliśmy takie rozwiązanie :)
Fabryka okularów Bytów

Dobór soczewek kontaktowych

Posiadamy specjalistę - kontaktologa, który nauczy Państwa nosić soczewki, pielęgnować je, dobierze odpowiednią krzywiznę soczewki, średnicę, materiał oraz sprawdzi czy Państwo układ wzrokowy nadaje się na to aby móc je w ogóle nosić. Specjalista przeliczy również moce z okularów na moce soczewek, gdyż często te moce się różnią od siebie.
Fabryka okularów Bytów

Lampa szczelinowa

Badanie w lampie szczelinowej ma na celu ocenę przedniego odcinka oka: sprawdzenie rogówki, czy nie występuje żadne jej deformacje, czy nie ma na niej nacieków, owrzodzeń czy innych patologicznych zmian. To metoda również pozwalająca ocenić soczewkę wewnątrzgałkową, reakcję źrenic na światło, tęczówkę, czy spojówkę. Jest ona jedną z metod badania przy doborze soczewek kontaktowych.
Fabryka okularów Bytów

Tonometria

Tonometria to ocena ciśnienia wewnątrzgałkowego. Jest to jeden z kluczowych parametrów oceny występowania jaskry oraz dalszej kontroli jej postępowania. Za pomocą małej sądy, która przykładana jest do gałki ocznej mierzone jest ciśnienie.  Metodą iCare można pomierzyć ciśnienie osobom starszym i schorowanym, które nie wychodzą z domu, ponieważ sprzęt jest przystosowany do transportu.
Fabryka okularów Bytów

Dioptromierz

Dzięki temu sprzętowi jesteśmy w stanie zmierzyć jaka jest moc szkieł w Państwa okularach. Jeśli nie chcą Państwo wykonywać badania, jesteśmy w stanie zmierzyć moc szkieł z Państwa starych okularów i na ich podstawie wykonujemy dla Państwa nowe okulary.
Fabryka okularów Bytów